Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

27.03.2018

Velikonoční výstava ve škole

Každoročně dostáváme pozvánku od dětí z místní školy na velikonoční výstavu, opět jsme se byli podívat a potěšit se z krásných výrobků,které vyrobily děti.

23.01.2018

Hejtman Královéhradeckého kraje

Hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. dnes po obědě navštívil naše zařízení. Ředitel domova Mgr. Ing. Karel Vacek, MBA hejtmanovi představil kromě celého zařízení i další plány na rozšíření kapacity domova o dalších 24 lůžek.

07.01.2018

Šmikuranda

Klidné nedělní odpoledne nám zpříjemnila p.Myšáková,která nám jako dárek zprostředkovala vystoupení lidového sboru z České Skalice "ŠMIKURANDA" ....krásně jsme si zazpívali....MOC DĚKUJEME

03.01.2018

Muzikoterapie

Muzikoterapie 🎼🎵se uskutečnila poprvé, pod vedením pana Michala Štursy (www.cestazvuku.webnode.cz). Seznámili jsme se s netradičními hudebními nástroji, poslechli si nové a neznámé zvuky a potom si také společně zabubnovali. Bylo to pro nás nové a velice zajímavé....

27.11.2017

Facebook

Dobrý den, v současné době nás můžete najít také na facebooku. Naše adresa je https://www.facebook.com/domov.duchodcu.9.

obrázek k novince

Canisterapie

Slovo canisterapie ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa. Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.

Jak canisterapie léčí? :

 • rozvíjí hrubou a jemnou motoriku,
 • podněcuje verbální i neverbální komunikaci
 • rozvíjí orientaci v prostoru a čase
 • pomáhá při nácviku koncentrace a paměti
 • rozvíjí sociální cítění, poznávání a složku citovou
 • působí také v rovině rozvoje motoriky s atributem rehabilitační práce, v polohování a v relaxaci
 • na druhou stranu ale tam, kde je to třeba, psi podněcují ke hře a k pohybu
 • zároveň mají velký vliv na psychiku a přispívají k duševní rovnováze a motivaci

Majitelka Zuzka Votroubová :

Zuzka Votroubková, VŠ, zájmy: psi, horolezení. O canisterapii se dozvěděla ve škole, něco málo na zdrávce v Hradci Králové, více pak v Bratislavě na farmacii (s Dollarem chodili za postiženou holčičkou). Zkoušku pro psovoda canisteraputického psa skládala pod organizací cantes Polička. Zkouška spočívá v psychotestech a v návštěvách se psy pod dohledem.

Pejskové :

 • Dollar (Dollar Sirfatty Blesse), narozen 31.7.2004. Je to čínský chocholatý pes – osrstěný. Tento pejsek přivedl Zuzku na myšlenku začít s canisterapií, měla ho 3 roky na koleji, byl zvyklý na velký počet lidí a všechny miloval. Po zvládnutí základní poslušnosti šli na zkoušku vrozených vloh, prošel s plným počtem bodů Čím je Dollar starší, tím je mazlivější. Jinak se ještě věnují se svou majitelkou agility (psí parkur) a dogtrekkingu (vytrvalostní pochody se psem).

 

 • Olda (Oldřich Votroubek), narozen 9.8.2004. Je to také čínský chocholatý pes – ale na rozdíl od Dollara naháč. Prošel výcvikem zároveň s Dollarem (on se učil v ZUŠce u dětí), také splněna zkouška vloh, s majitelkou se věnují agility.

 

 • Kešu (Cashira Vivid Dell), narozena 12.2.2008, čínský chocholatý pes – osrstěný. V současné době se učí, na zkoušky se s majitelkou chystají na podzim. Kešu je výstavně úspěšná, opět se s majitelkou věnují agility. Je to poslušná fenka, časem ji čekají mateřské povinnosti.

 

 • Riky (Arikara JED od Teareibi), narozen 6..9.2008, peruánský naháč. Také se učí, na zkoušky půjde s Kešu na podzim. Je to výstavně úspěšný pes, s majitelkou se věnují agility, je poslušný.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2018 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí