Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

19.05.2017

Výlet do Velin

Při výletu do Velin jsme se stavili v cukrárně na zmrzlinu....

11.04.2017

Divadlo dětí z Olešnice "Popelka"

Dne 11.4.2017 nám děti z Olešnice zahrály divadelní představení "Popelka". Všem se to moc líbilo a budeme se na děti těšit zase příště.

10.04.2017

Velikonoční výstava ve škole

Děti ze školy nás opět pozvaly na velikonoční výstavu svých výrobků. Děkujeme za milé přivítání, budeme se těšit na příští návštěvu.

05.04.2017

Posezení s harmonikou

Středeční dopoledne jsme si zpestřili českými písničkami v podání pana Brandejse.

04.04.2017

Velikonoční jarmark v Kostelci nad Orlicí

Opět po roce jsme přijali pozvání do Kostelce nad Orlicí. Různé okolní organizace zde prezentovaly svoje služby a ukázaly místním občanům a zájemcům z okolí, jaké výrobky umějí vyrobit jejich klienti.

obrázek k novince

Canisterapie

Slovo canisterapie ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa. Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.

Jak canisterapie léčí? :

 • rozvíjí hrubou a jemnou motoriku,
 • podněcuje verbální i neverbální komunikaci
 • rozvíjí orientaci v prostoru a čase
 • pomáhá při nácviku koncentrace a paměti
 • rozvíjí sociální cítění, poznávání a složku citovou
 • působí také v rovině rozvoje motoriky s atributem rehabilitační práce, v polohování a v relaxaci
 • na druhou stranu ale tam, kde je to třeba, psi podněcují ke hře a k pohybu
 • zároveň mají velký vliv na psychiku a přispívají k duševní rovnováze a motivaci

Majitelka Zuzka Votroubová :

Zuzka Votroubková, VŠ, zájmy: psi, horolezení. O canisterapii se dozvěděla ve škole, něco málo na zdrávce v Hradci Králové, více pak v Bratislavě na farmacii (s Dollarem chodili za postiženou holčičkou). Zkoušku pro psovoda canisteraputického psa skládala pod organizací cantes Polička. Zkouška spočívá v psychotestech a v návštěvách se psy pod dohledem.

Pejskové :

 • Dollar (Dollar Sirfatty Blesse), narozen 31.7.2004. Je to čínský chocholatý pes – osrstěný. Tento pejsek přivedl Zuzku na myšlenku začít s canisterapií, měla ho 3 roky na koleji, byl zvyklý na velký počet lidí a všechny miloval. Po zvládnutí základní poslušnosti šli na zkoušku vrozených vloh, prošel s plným počtem bodů Čím je Dollar starší, tím je mazlivější. Jinak se ještě věnují se svou majitelkou agility (psí parkur) a dogtrekkingu (vytrvalostní pochody se psem).

 

 • Olda (Oldřich Votroubek), narozen 9.8.2004. Je to také čínský chocholatý pes – ale na rozdíl od Dollara naháč. Prošel výcvikem zároveň s Dollarem (on se učil v ZUŠce u dětí), také splněna zkouška vloh, s majitelkou se věnují agility.

 

 • Kešu (Cashira Vivid Dell), narozena 12.2.2008, čínský chocholatý pes – osrstěný. V současné době se učí, na zkoušky se s majitelkou chystají na podzim. Kešu je výstavně úspěšná, opět se s majitelkou věnují agility. Je to poslušná fenka, časem ji čekají mateřské povinnosti.

 

 • Riky (Arikara JED od Teareibi), narozen 6..9.2008, peruánský naháč. Také se učí, na zkoušky půjde s Kešu na podzim. Je to výstavně úspěšný pes, s majitelkou se věnují agility, je poslušný.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2017 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí