Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

05.12.2018

Mikuláš 2018

Dnešní dopoledne k nám zavítali bytosti z nebe a pekla, aby nám připomněli staré tradice a zvyky.

03.12.2018

Připravujeme se na vánoce 2018

První adventní neděle v nás nastartovala vánoční náladu a hned jsme se pustili do příprav na vánoce.

15.11.2018

Návštěva soukromého muzea v Častolovicích

Navštívili jsme soukromé museum v Častolovicích,kde jme obdivovali krásu starých vozů a motorek.Prohlídku jsme uzavřeli vynikajícím pohoštěním.

08.11.2018

Vyrábíme na vánoční trhy

Každoročně prezentujeme naše výrobky na vánočních trzích v Rabštejně v Kostelci nad orlicí.Přijďte se podívat a třeba si i koupit nějakou tu maličkost pro radost. (28-29.11.2018)

24.10.2018

Sportovní hry v GC v Týništi nad Orlicí

Podzimní odpoledne jsme strávili v GC v Týništi nad Orlicí,kam jsme byli pozvání na sportovní hry.Skvěle jsme si zasoutěžili a dokonce i něco vyhráli....

Canisterapie

Slovo canisterapie ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa. Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.

Jak canisterapie léčí? :

 • rozvíjí hrubou a jemnou motoriku,
 • podněcuje verbální i neverbální komunikaci
 • rozvíjí orientaci v prostoru a čase
 • pomáhá při nácviku koncentrace a paměti
 • rozvíjí sociální cítění, poznávání a složku citovou
 • působí také v rovině rozvoje motoriky s atributem rehabilitační práce, v polohování a v relaxaci
 • na druhou stranu ale tam, kde je to třeba, psi podněcují ke hře a k pohybu
 • zároveň mají velký vliv na psychiku a přispívají k duševní rovnováze a motivaci

Majitelka Zuzka Votroubová :

Zuzka Votroubková, VŠ, zájmy: psi, horolezení. O canisterapii se dozvěděla ve škole, něco málo na zdrávce v Hradci Králové, více pak v Bratislavě na farmacii (s Dollarem chodili za postiženou holčičkou). Zkoušku pro psovoda canisteraputického psa skládala pod organizací cantes Polička. Zkouška spočívá v psychotestech a v návštěvách se psy pod dohledem.

Pejskové :

 • Dollar (Dollar Sirfatty Blesse), narozen 31.7.2004. Je to čínský chocholatý pes – osrstěný. Tento pejsek přivedl Zuzku na myšlenku začít s canisterapií, měla ho 3 roky na koleji, byl zvyklý na velký počet lidí a všechny miloval. Po zvládnutí základní poslušnosti šli na zkoušku vrozených vloh, prošel s plným počtem bodů Čím je Dollar starší, tím je mazlivější. Jinak se ještě věnují se svou majitelkou agility (psí parkur) a dogtrekkingu (vytrvalostní pochody se psem).

 

 • Olda (Oldřich Votroubek), narozen 9.8.2004. Je to také čínský chocholatý pes – ale na rozdíl od Dollara naháč. Prošel výcvikem zároveň s Dollarem (on se učil v ZUŠce u dětí), také splněna zkouška vloh, s majitelkou se věnují agility.

 

 • Kešu (Cashira Vivid Dell), narozena 12.2.2008, čínský chocholatý pes – osrstěný. V současné době se učí, na zkoušky se s majitelkou chystají na podzim. Kešu je výstavně úspěšná, opět se s majitelkou věnují agility. Je to poslušná fenka, časem ji čekají mateřské povinnosti.

 

 • Riky (Arikara JED od Teareibi), narozen 6..9.2008, peruánský naháč. Také se učí, na zkoušky půjde s Kešu na podzim. Je to výstavně úspěšný pes, s majitelkou se věnují agility, je poslušný.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2018 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí