Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

27.11.2017

Facebook

Dobrý den, v současné době nás můžete najít také na facebooku. Naše adresa je https://www.facebook.com/domov.duchodcu.9.

obrázek k novince
08.09.2017

Loučení s létem

V pátek 8.9.2017 jsme se "rozloučili s létem". Hudbu k poslechu zajistilo osvědčené duo páni Plašil a Koldinský, odpoledne zpestřilo vystoupení dětí z albrechtické školy, zatančily děti z DDM v Týništi nad Orlicí, nechyběla dobrá zmrzlina a dětem byl opět k dispozici stánek, kde se malovalo na obličej, a obrovský skákací hrad.....

10.07.2017

Výlet do Babiččina údolí

Nechali jsme se zlákat příjemným letním počasím a vyrazili na výlet do Ratibořic a Babiččina údolí.

14.06.2017

Dechovka ZUŠ v Týništi nad Orlicí

Za krásného slunečného počasí nám přijela zahrát týnišťská dechovka a s nimi zatančit mažoretky Týnky. Vystoupení bylo moc příjemné, plné známých melodií, se kterými jsme si mohli zazpívat. Budeme se těšit zase za rok.....

29.05.2017

Zpíváme s vozembouchem

Odpoledne jsme opékali buřtíky a k tomu si zazpívali známé písničky.

Terapie a aktivity

Terapie

Klademe veliký důraz na ergoterapeutickou činnost. Volnočasové aktivity jsou prováděny individuálně, nebo ve skupinách. Klienti se mohou sami aktivně zapojit nebo jen pasivně přihlížet. Hezkými výrobky pak jsou vyzdobeny i prostory domova důchodců.

  • Ergoterapie je stará léčebná metoda založená na povzbudivém vlivu práce, sportu a různých činností na lidské zdraví. I v našem domově důchodců klademe veliký důraz na tuto činnost. Kladně motivovaný a zaujatý klient se následně spíše věnuje smysluplné činnosti, než sledování vlastního sama sebe.
  • Muzikoterapie - poslechová hudba, vlastní zpěv lidových písní s doprovodem rytmických nástrojů je činnost velice oblíbená, texty písní z mládí si klienti dobře vybavují, neostýchají se zpívat, zlepšuje se nálada.
  • Arteterapie - opírá se o výtvarné projevy klientů.
  • Trénování paměti - velice důležitá aktivita pro klienty s Alzheimerovou nemocí.
  • Reminiscence - cílené vzpomínání na určité téma.
  • Pohybové činnosti - každodenní skupinová cvičení, protažení, opakování pohybů z denních činností při péči o vlastní tělo.
  • Procházky po okolí
  • Ruční práce - práce s přírodními materiály, stříhání, skládání, sypání, motání.
  • Posezení u kávy - slouží k navazování interpersonálních vztahů a komunikace domácí práce – draní peří, loupání kukuřice, vaření a pečení.
  • Canisterapie

Aktivity

V domově je k dispozici televize, video, jsou pořádány kulturní a společenské akce, mezi které patří například zábavy s hudbou a tancem, opékání špekáčků a kuřat na zahradě.  Jezdíme také mimo domov důchodců. Výlety směřujeme jak za poznáním, tak i za zábavou. Našim klientům se velice líbila návštěva ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, zúčastnili jsme se Sportovních her v Chlumci, Pilníkově. Naši klienti získali na Dni her a zábavy v Geriatrickém centru v Týništi nad Orlicí výborná umístění. Pravidelně nás navštěvují se svými kulturními pásmy děti ze zdejší mateřské i základní školy. Nestaráme se však jen o zdravotní a sociální stránku klientů, ale i o stránku duševní. Několikrát ročně k nám dochází farář z týnišťské farnosti.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2017 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí