Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

27.03.2018

Velikonoční výstava ve škole

Každoročně dostáváme pozvánku od dětí z místní školy na velikonoční výstavu, opět jsme se byli podívat a potěšit se z krásných výrobků,které vyrobily děti.

23.01.2018

Hejtman Královéhradeckého kraje

Hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. dnes po obědě navštívil naše zařízení. Ředitel domova Mgr. Ing. Karel Vacek, MBA hejtmanovi představil kromě celého zařízení i další plány na rozšíření kapacity domova o dalších 24 lůžek.

07.01.2018

Šmikuranda

Klidné nedělní odpoledne nám zpříjemnila p.Myšáková,která nám jako dárek zprostředkovala vystoupení lidového sboru z České Skalice "ŠMIKURANDA" ....krásně jsme si zazpívali....MOC DĚKUJEME

03.01.2018

Muzikoterapie

Muzikoterapie 🎼🎵se uskutečnila poprvé, pod vedením pana Michala Štursy (www.cestazvuku.webnode.cz). Seznámili jsme se s netradičními hudebními nástroji, poslechli si nové a neznámé zvuky a potom si také společně zabubnovali. Bylo to pro nás nové a velice zajímavé....

27.11.2017

Facebook

Dobrý den, v současné době nás můžete najít také na facebooku. Naše adresa je https://www.facebook.com/domov.duchodcu.9.

obrázek k novince

Terapie a aktivity

Terapie

Klademe veliký důraz na ergoterapeutickou činnost. Volnočasové aktivity jsou prováděny individuálně, nebo ve skupinách. Klienti se mohou sami aktivně zapojit nebo jen pasivně přihlížet. Hezkými výrobky pak jsou vyzdobeny i prostory domova důchodců.

  • Ergoterapie je stará léčebná metoda založená na povzbudivém vlivu práce, sportu a různých činností na lidské zdraví. I v našem domově důchodců klademe veliký důraz na tuto činnost. Kladně motivovaný a zaujatý klient se následně spíše věnuje smysluplné činnosti, než sledování vlastního sama sebe.
  • Muzikoterapie - poslechová hudba, vlastní zpěv lidových písní s doprovodem rytmických nástrojů je činnost velice oblíbená, texty písní z mládí si klienti dobře vybavují, neostýchají se zpívat, zlepšuje se nálada.
  • Arteterapie - opírá se o výtvarné projevy klientů.
  • Trénování paměti - velice důležitá aktivita pro klienty s Alzheimerovou nemocí.
  • Reminiscence - cílené vzpomínání na určité téma.
  • Pohybové činnosti - každodenní skupinová cvičení, protažení, opakování pohybů z denních činností při péči o vlastní tělo.
  • Procházky po okolí
  • Ruční práce - práce s přírodními materiály, stříhání, skládání, sypání, motání.
  • Posezení u kávy - slouží k navazování interpersonálních vztahů a komunikace domácí práce – draní peří, loupání kukuřice, vaření a pečení.
  • Canisterapie

Aktivity

V domově je k dispozici televize, video, jsou pořádány kulturní a společenské akce, mezi které patří například zábavy s hudbou a tancem, opékání špekáčků a kuřat na zahradě.  Jezdíme také mimo domov důchodců. Výlety směřujeme jak za poznáním, tak i za zábavou. Našim klientům se velice líbila návštěva ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, zúčastnili jsme se Sportovních her v Chlumci, Pilníkově. Naši klienti získali na Dni her a zábavy v Geriatrickém centru v Týništi nad Orlicí výborná umístění. Pravidelně nás navštěvují se svými kulturními pásmy děti ze zdejší mateřské i základní školy. Nestaráme se však jen o zdravotní a sociální stránku klientů, ale i o stránku duševní. Několikrát ročně k nám dochází farář z týnišťské farnosti.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2018 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí